• Real-Arena
  • Contact
  • Cash Money
  • Prezintă-te
  • Counter-Strike
  • Metin2
  • Minecraft
  • SA:MP
  • [SHOP] Steam, Gift, Cards, Items
  • Giveaway STEAM
  • AcasaAcasa  IndexIndex  Regulament  Cont Premium  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

    Distribuiţi
     

     Şi copiii lui Grig, actorul din «Trăsniţii», sunt pasionaţi de gătit

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    Scooby ~ Doo
    Moderator
    Scooby ~ Doo
    #Real-Arena!
    Mesaje : 3213
    Şi copiii lui Grig, actorul din «Trăsniţii», sunt pasionaţi de gătit Empty
    MesajSubiect: Şi copiii lui Grig, actorul din «Trăsniţii», sunt pasionaţi de gătit   
    Şi copiii lui Grig, actorul din «Trăsniţii», sunt pasionaţi de gătit I_icon_minitimeSam 19 Ian 2013, 19:51

    Toţi trei se distrează de minune atunci când intră în bucătărie

    În familia lui Grig Chiroiu, actorul din „Trăsniţii", găteşte mai mult soţia. Însă atunci când intră el în bucătărie, se lasă cu distracţie, spre bucuria copiilor, Adina şi Mihnea. Acesta este, poate, şi motivul pentru care cei mici au prins, la rândul lor, drag de gătit.

    Grig Chiroiu face show şi la cratiţă. Mai ales când are doi copii simpatici pe care trebuie să-i distreze.

    „Din când în când, îi întreb: vreţi să fac eu pastele? La care ei sar în sus de bucurie: «Daaaaa». Ştiu că ne distrăm, că eu arunc tigaia cu penne în aer şi mai dau şi pe jos, pe aragaz... Nu că n-aş fi profesionist, dar o mai fac şi intenţionat, spre amuzamentul lor, care comentează, se distrează", spune „Pupăza" din serialul „Trăsniţii".

    Iar atitudinea aceasta jucăuşă i-a făcut şi pe cei mici să se îndrăgostească de gătit. În joacă, au învăţat să facă tot felul de lucruri, în general preferatele lor culinare. Specialitatea lor e checul cu ciocolată, dar se pricep şi la aranjatul mesei sau spălatul vaselor.

    „Uite, de exemplu la ultima aniversare, noi, băieţii, am făcut un păstrăv la grătar, am curăţat usturoiul şi am făcut mujdei. Adina e foarte pricepută la aranjatul mesei. A făcut diverse modele de şerveţele, a presărat masa cu petale de trandafiri şi a pus lumânărele. Pentru noi, servitul mesei a devenit un fel de sărbătoare. Când am filmări şi ajung acasă seara, copiii mă aşteaptă tot timpul cu masa aranjată. Am parte de surprize, îmi scriu tot felul de bileţele şi aranjează masa în funcţie de meniul pregătit de soţie", mai spune, cu mândrie, Grig.


    Chec cu ciocolată
    Ingrediente:

    4 oua
    200 g zahăr
    250 g unt
    350 g făină
    100 ml lapte
    100 g ciocolată rasă
    praf de copt
    esenţă de vanilie
    două mere
    Mod de preparare:

    Untul, zahărul şi esenţa de vanilie se freacă, se adaugă ouăle, unul câte unul, apoi laptele rece şi făina, amestecată cu praful de copt şi merele date pe răzătoare.

    La final, se adaugă ciocolata rasă. Aluatul se toarnă în forme unse cu ulei şi tapetate cu făină şi se dau la cuptor până se rumenesc uşor deasupra.


    Sursa: Ziarul Click


    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    http://www.Real-Arena.com
    Franky1
    Membru
    Franky1
    No Member Title
    Mesaje : 8
    Şi copiii lui Grig, actorul din «Trăsniţii», sunt pasionaţi de gătit Empty
    MesajSubiect: Re: Şi copiii lui Grig, actorul din «Trăsniţii», sunt pasionaţi de gătit   
    Şi copiii lui Grig, actorul din «Trăsniţii», sunt pasionaţi de gătit I_icon_minitimeDum 07 Iul 2013, 13:15

    Very Happy Very Happy 


    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
     

    Şi copiii lui Grig, actorul din «Trăsniţii», sunt pasionaţi de gătit

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

    Real-Arena România :: Categorie generală :: Cinema :: Trăsniţii :: Ştiri şi trăsnăi-