• Real-Arena
  • Contact
  • Cash Money
  • Prezintă-te
  • Counter-Strike
  • Metin2
  • Minecraft
  • SA:MP
  • [SHOP] Steam, Gift, Cards, Items
  • Giveaway STEAM
  • AcasaAcasa  IndexIndex  Regulament  Cont Premium  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

    Distribuiţi
     

     [SF] I Am Number Four (2011)

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    H4cK3R*uL
    Administrator
    H4cK3R*uL
    # Lord of Hell!#
    Mesaje : 12494
    [SF] I Am Number Four (2011) Empty
    MesajSubiect: [SF] I Am Number Four (2011)   
    [SF] I Am Number Four (2011) I_icon_minitimeDum 15 Sept 2013, 11:16

    Alex Pettyfer interpreteaza rolul lui John, un tanar care s-a refugiat pe Terra impreuna cu altii 8. Planeta lor a fost distrusa de o rasa extraterestra, iar ei au fost salvati pentru a se putea razbuna. Tinerii sunt protejati de un paznic foarte bine pregatit. Cei noua mai sunt protejati si de o vraja care nu permite sa fie ucisi de extraterestii doar in ordinea numerica.

    Dupa moartea primilor 3, John este urmatorul. El este nevoit sa-si schimbe identitatea si locatiile in continuu. Asa ajunge intr-un orasel numit Paradise din Ohio unde-si intalneste prima dragoste si ultima (in cazul lorienilor) Sarah (Dianna Agron). Un pusti vanator de senzational pe nume Sam (Callan McAuliffe) se imprieteneste cu John si-l ajuta sa se integreze perfect in comunitatea Paradise. Toate aceste schimbari il fac pe John sa nu se mai ascunda si sa lupte pentru viata lui.

    Filmul este slabut si prea ca la carte. I Am Number Four abunda in clisee de genul: echipa de fotbal din liceu face legea, John e tipul cel nou si ii pune cu botul pe labe pe ceilalti, John se indragosteste de cea mai frumoasa fata din liceu care-l accepta asa ciudat cum e. I Am Number Four seamana foarte mult cu Superman, acest lucru poate si din cauza faptului ca scenaristii acestui film au lucrat si pentru serialul de succes Smallville.

    I Am Number Four are parte de un final deschis si se preconizeaza ca vor urma si alte parti. Dar avand in vedere criticiile negative pe care le-a primit, ma indoiesc ca acest lucru se va intampla.


    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    http://www.real-arena.com
     

    [SF] I Am Number Four (2011)

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

    Real-Arena România :: Categorie generală :: Cinema :: Prezentări seriale, filme-