CFR Cluj - Fc Luzen Empty
    MesajSubiect: CFR Cluj - Fc Luzen
    CFR Cluj - Fc Luzen I_icon_minitimeDum 10 Feb 2013, 22:10

CFR 1907 Cluj: Stancioiu - Panin, Rada, Maftei, Camora - Celestino, Godemeche - Paun, Hora, Deac, Weldon

Al doilea meci de pregatire al echipei noastre din Spania se joaca impotriva lui F.C. Luzern, echipa elvetiana aflandu-se pe locul 6 in campionatul intern. Prima ocazie a CFR-ului are loc in minutul 5, Ionut Rada executand lovitura libera cu multa forta, mingea trecand foarte aproape de poarta elvetienilor. Primele 20 de minute ale partidei se joaca in jumatatea adversa, tanarul Paun reusind sa-si arate calitatile prin suturi periculoase. Panin ii centreaza perfect mingea lui Weldon, iar cel din urma deschide scorul printr-o executie simpla de la 7 metri in minutul 37! CFR 1907 Cluj conduce cu 1 - 0 la finalul primei reprize, echipa noastra dominand jocul pe tot parcursul celor 45 de minute!

Paulo Sergio nu face modificari in echipa nici la inceputul reprizei secunde. Partida se joaca la mijlocul terenului, fara ocazii notabile pentru niciuna dintre echipe. In minutul 68, Paulo Sergio schimba echipa, in teren ramand doar Cristian Panin. Noua echipa este: Felgueiras - Panin, Piccolo, Cadu, Sepsi - Muniru, Gabi Muresan - Maah, Rui Pedro, Valente - Kapetanos. In minutul 75 Diogo Valente suteaza pe diagonala, insa mingea trece pe langa poarta. Ocazie mare pentru echipa noastra! Rui Pedro suteaza peste poarta din 4 metri in minutul 81!

Echipa noastra castiga si cel de al doilea amical din Marbella cu scorul de 1 - 0 prin golul lui Weldon!

Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.