Steaua Mlada Boleslav Empty
    MesajSubiect: Steaua Mlada Boleslav
    Steaua Mlada Boleslav EmptyLun 11 Feb 2013, 14:47

Steaua, invinsa de Mlada Boleslav

Steaua a pierdut un nou meci in cantonamentul din Antalya, "ros-albastrii" fiind invinsi, marti, de formatia ceha Mlada Boleslav, scor 0-1.

Fara cinci jucatori de baza convocati de Victor Piturca la echipa nationala si fara alti trei care incearca sa isi revina dupa accidentari, Steaua a aratat destul de rau in partida cu ocupanta locului cinci din prima liga ceha.

Debutul partidei a apartinut celor de la Mlada, care i-au surprins pe stelisti cu un presing avansat si agresiv. Elevii lui Reghecampf s-au multumit cu o grupare aproximativa in propria jumatate, incercand sa nu primeasca gol.

In minutul 20 Mlada reuseste sa deschida scorul, numai ca arbitrul intalnirii a anulat golul pentru un fault in atac vazut numai de el.

Prima si singura ocazie a "ros-albastrilor" a venit in minutul 40, atunci cand Prepelita, gasit excelent in mijlocul careului advers, a sutat bine, insa portarul Mladei a avut o interventie de zile mari.

Partea secunda nu a fost diferita, cehii dominand si Steaua incercand sa loveasca pe contraatac.

Pe final de partida pustiul Puscas a fost eliminat in urma unui fault dur iar din lovitura libera Mlada Boleslav a inscris golul victoriei. Rapa si Zahustel au sarit la cap, ambii trimitand balonul peste un Stanca iesit aiurea din poarta.

Steaua nu a convins nici in aceasta partida si, din nou, a aratat slabiciuni la fazele fixe, asa cum s-a intamplat in toate partidele de pregatire din Turcia.