Mesaje : 12494
    Steaua rateaza calificarea Empty
    MesajSubiect: Steaua rateaza calificarea
    Steaua rateaza calificarea I_icon_minitimeVin 15 Mar 2013, 18:46

Steaua a ratat calificarea in "sferturile" UEFA Europa League, dupa ce a pierdut partida cu Chelsea, scor 3-1, contand pentru returul "optimilor" (1-0 pentru ros-albastri in tur). Golurile gazdelor au fost reusite de catre Mata (minutul 31), Terry (minutul 58) si Torres (minutul 71), in timp ce pentru echipa noastra a punctat Vlad Chiriches (minutul 45), care a egalat si a adus speranta in sufletele miilor de suporteri romani prezenti pe Stamford Bridge. Regretul ros-albastrilor este cu atat mai mare cu cat au avut o evolutie excelenta in cele doua manse, insa nesansa a dus la primirea a doua goluri destul de usoare in repriza a doua, dintre care primul chiar impotriva cursului jocului, si la incheierea aventurii europene a Stelei in acest an.

Faptul ca evolutiile Stelei au fost excelente este demonstrat si de primul "11" al celor de la Chelsea, antrenorul Rafael Benitez trimitand pe teren cea mai buna formula de joc posibila a campioanei Europei la ora actuala. De fapt, superioritatea Stelei in prima mansa si in multe momente ale jocului a fost recunoscuta cu foarte mult fair-play chiar de adversarii elevilor lui Laurentiu Reghecampf. Pentru ros-albastri urmeaza partida de campionat, de duminica, de pe National Arena, impotriva celor de la FC Vaslui, o borna importanta in lupta Stelei pentru titlul de campioana.

FC STEAUA BUCURESTI II FELICITA IN MOD PUBLIC PE JUCATORII NOSTRI PENTRU EVOLUTIILE EXTRAORDINARE DIN ACEST SEZON DE UEFA EUROPA LEAGUE, PENTRU FAPTUL CA AU ELIMINAT O DETINATOARE A 4 TROFEE UEFA CHAMPIONS LEAGUE (AJAX AMSTERDAM) SI AU FOST LA UN PAS SA O ELIMINE SI PE ACTUALA DETINATOARE A CELUI MAI IMPORTANT TROFEU DIN FOTBALUL EUROPEAN. PENTRU TOATE ACESTEA, FOTBALISTII STELEI MERITA TOT RESPECTUL SI ADMIRATIA IUBITORILOR DE FOTBAL.

DE ASEMENEA, FC STEAUA BUCURESTI LE MULTUMESTE TUTUROR SUPORTERILOR CARE AU FOST ALATURI DE ECHIPA IN ACEST SEZON, ATAT IN CAMPIONAT, CAT SI IN CUPELE EUROPENE SI II ASTEAPTA IN NUMAR CAT MAI MARE LA PARTIDELE RAMASE, PENTRU A-I AJUTA PE JUCATORI SA OBTINA TITLUL CU NUMARUL 24!

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei de pe Stamford Bridge:

Chelsea FC: Cech - Azpilicueta, Terry, David Luiz, A. Cole - Ramires, Obi Mikel - Oscar, Mata (Moses '90), Hazard (Benayoun '90+3) - Fernando Torres.
    Antrenor: Rafael Benitez.

FC Steaua: Tatarusanu - Râpa (Adi Rocha '84), Szukala, Chiriches, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Ad. Popa, Chipciu, Tanase (Tatu '78) - Rusescu.
    Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Arbitri: Stephane Lannoy - Frederic Cano, Michael Annonier - Antony Gautier, Ruddy Buquet - Eric Dansault (toti din Franta)

Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.