Mesaje : 12494
    FC Steaua Bucuresti - CS Pandurii Targu-Jiu Empty
    MesajSubiect: FC Steaua Bucuresti - CS Pandurii Targu-Jiu
    FC Steaua Bucuresti - CS Pandurii Targu-Jiu EmptySam 04 Mai 2013, 11:57

Steaua s-a apropiat la un singur punct de titlul de campioana in acest sezon, dupa ce elevii lui Laurentiu Reghecampf i-au invins pe cei de la Pandurii Targu-Jiu cu scorul de 2-0. Golurile au fost inscrise de catre Raul Rusescu (minutul 12), ajuns la cota 20 in campionat si Lukasz Szukala (minutul 41). Ambele goluri i-au fost dedicate antrenorului Laurentiu Reghecampf, care a trecut, alaturi de familia sa, printr-o situatie delicata in aceasta saptamana.

De remarcat faptul ca, alaturi de FC Brasov, Pandurii era prima echipa neinvinsa de Steaua in acest sezon, in care jucatorii nostri au adunat 2 de victorii, 6 egaluri si 2 infrangeri, iar la capitolul reusite au inregistrat 64 de goluri inscrise si doar 23 primite.

Altfel, ros-albastrii au nevoie de un singur punct in deplasarea de la Bistrita pentru a obtine matematic titlul cu numarul 24 din istoria clubului, insa exista si posibilitatea de a cuceri trofeul inca de sambata, 4 mai, in eventualitatea in care Petrolul Ploiesti nu castiga in deplasarea de la Drobeta Turnu-Severin. Momentan, Steaua are 69 de puncte in clasament, in timp ce Petrolul, cu o partida in minus, a acumulat 52 de puncte.

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei cu Pandurii:

FC STEAUA - CS PANDURII 2-0
    Au marcat: Rusescu (minutul 12), Szukala (minutul 41)

FC Steaua: Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Chiriches, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Ad. Popa (Filip '80), Iancu (Nikolic '52), Tanase - Rusescu (Prepelita '68).
    Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Pandurii Targu Jiu: Mingote - Pleasca, Viera, Mamele, Al. Vlad - Anton (Lemnaru '79), Nistor - Ibeh, Voiculet (C. Cristea '62), Nicoara (Radut '58) - Matulevicius.
    Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonase galbene: Viera '44, Anton '55, Pleasca '81.

Arbitri: Cristian Balaj (central) - Bogdan Gheorghe, Florin Paunescu (asistenti) - Marcel Birsan (rezerva).

Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.