Android 4.4 se numeste KitKat Hitskin_logo Hitskin.com

Aceasta este o previzualizare a unei teme de pe site-ul Hitskin.com
Instaleaza o temaInapoi la fisa temei

  • Real-Arena
  • Contact
  • Cash Money
  • Prezintă-te
  • Counter-Strike
  • Metin2
  • Minecraft
  • SA:MP
  • [SHOP] Steam, Gift, Cards, Items
  • Giveaway STEAM
  • AcasaIndexRegulamentCont PremiumUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

    Distribuiţi
     

     Android 4.4 se numeste KitKat

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    H4cK3R*uL
    Administrator
    H4cK3R*uL
    # Lord of Hell!#
    Mesaje : 12494
    Android 4.4 se numeste KitKat Empty
    MesajSubiect: Android 4.4 se numeste KitKat   
    Android 4.4 se numeste KitKat EmptyVin 06 Sept 2013, 03:09

    Radeti acum sau la sfarsitul articolului, cum doriti. Eu am ras imediat cand am aflat aceasta veste, cum ca urmatoarea versiune de Android, 4.4, nu se va mai numi Key Lime Pie ci KitKat. Si da, este pe bune. Eu initial am crezut ca este o gluma.
    As vrea sa fiu serios si sa ma abtin de la glume, dar efectiv nu pot cand stiu ca asa se va numi urmatorul Android. Aceasta veste ne-a fost facuta publica de catre noul şef Android si Chrome, Sundar Picha, pe pagina lui de Google+. Anuntul facut de el suna cam asa: “On my return from Asia, I was also thrilled to find this guy waiting to greet me on the front lawn — love the new #AndroidKitKat statue and can’t wait to release the next version of the platform that is as sweet as the candy bar that’s one of our team’s favorites:)”

    Inteleg ca toate versiunile de Android poarta numele unor deserturi, dar sa alegi o marca inregistrata Nestle ca nume pentru un sistem de operare este absurd. Acum imi trec prin cap cateva scenarii intre Google si Nestle, cum s-au inteles ei si cum au ajuns la aceasta denumire. Pe viitor ma astept la alte denumiri mai gustoase precum Android Nutella, Android Corso, Android Milka, sau, de ce nu, Android Cola.
    Deocamdata nu se stie cand Android 4.4 KitKat isi va face aparitia, probabil pe un urmator dispozitiv Nexus.


    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    http://www.real-arena.com
    [RLA] # Sandu
    Utilizator Premium
    [RLA] # Sandu
    No Member Title
    Mesaje : 2971
    Android 4.4 se numeste KitKat Empty
    MesajSubiect: Re: Android 4.4 se numeste KitKat   
    Android 4.4 se numeste KitKat EmptyVin 06 Sept 2013, 17:30

    Smile


    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    http://www.real-arena.com
     

    Android 4.4 se numeste KitKat

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

    Real-Arena România :: IT - Design şi forum :: Tehnologie :: Tutoriale şi noutăţi-