Bianca, fetiţa înghiţită de ape: «Tati, eu am să mor!» Hitskin_logo Hitskin.com

Aceasta este o previzualizare a unei teme de pe site-ul Hitskin.com
Instaleaza o temaInapoi la fisa temei

  • Real-Arena
  • Contact
  • Cash Money
  • Prezintă-te
  • Counter-Strike
  • Metin2
  • Minecraft
  • SA:MP
  • [SHOP] Steam, Gift, Cards, Items
  • Giveaway STEAM
  • AcasaIndexRegulamentCont PremiumUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

    Distribuiţi
     

     Bianca, fetiţa înghiţită de ape: «Tati, eu am să mor!»

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    Scooby ~ Doo
    Moderator
    Scooby ~ Doo
    #Real-Arena!
    Mesaje : 3213
    Bianca, fetiţa înghiţită de ape: «Tati, eu am să mor!» Empty
    MesajSubiect: Bianca, fetiţa înghiţită de ape: «Tati, eu am să mor!»   
    Bianca, fetiţa înghiţită de ape: «Tati, eu am să mor!» EmptySam 14 Sept 2013, 04:03

    Nu mai au lacrimi şi se simt sfârşiţi de puteri. Stau cât e ziua de lungă şi se uită la fotografia fetiţei lor, înghiţită de viitură. Bianca, de 8 ani, este una din victimele inundaţiilor din Galaţi.
    Apele furioase au omorât 9 oameni în judeţul Galaţi. Toţi îşi plâng rudele dispărute, dar durerea soţilor Ecaterina şi Grigore Pâslaru este uriaşă. Torenţii furioşi au smuls-o de lângă ei pe Bianca, de 8 ani. Au găsit fetiţa fără suflare, după zece ore de căutări, într-o căpiţă de fân.

    Ecaterina Pâslaru: “Nu pot să cred. Era singurul meu copil”



    Gospodăria familiei Pâslaru a fost răvăşită de viitură



    Miercuri noapte, când au văzut că apa creşte, bărbatul şi-a luat în braţe fetiţa şi a plecat spre şosea, în speranţa că acolo va găsi un refugiu. Soţia şi cumnata l-au însoţit. Acasă au rămas bunicii fetiţei, care s-au adăpostit în pod. Însă, refugiul sperat de la şosea nu a fost găsit.

    VASLUI: Puhoaiele au avariat grav 50 de gospodării



    Aici, apele erau şi mai învolburate, iar Bianca, fetiţa de doar opt anişori, a fost smulsă cu brutalitate, într-o fracţiune de secundă, din braţele tatălui său, informează viata-libera.ro. A fost găsită după mai bine de zece ore de căutări, într-o căpiţă de fân. În mod miraculos, în casa răvăşită de puhoaie şi munţi de mâl, fotografia fetiţei lor a rămas intactă.

    GALAŢI: 2.434 de persoane au fost evacuate din calea unei alte viituri



    Ecaterina şi Grigore Pâslaru îşi găsesc aici mângăierea: stau pierduţi şi se uită ore în şir la poză. Grigore repetă, mereu aceeaşi frază: „Tati, eu am să mor". Sunt ultimele cuvinte pe care Bianca i le-a spus tatălui ei, înainte să fie înghiţită de ape.

    TULCEA: O tornadă a smuls 40 de acoperişuri din localitatea Zorleni






    Ecaterina Pâslaru este în stare de şoc. Ar vrea să îşi facă de lucru: o aşteaptă mâlul şi gunoaiele aduse de viitură în toată gospodăria, dar nu poate. Se tot duce în camera fetiţei ca şi când ar putea să o găsească liniştită, pregătindu-se de şcoală.

    „Am fost acolo unde au găsit-o. Nu pot să cred. Era singurul meu copil. I-am cumpărat tot pentru şcoală. Intra în clasa a doua. Era aşa de frumoasă", a mărturisit femeia.

    Tatăl este o umbră: nedormit, flămând, fără vlagă. „Am avut-o în braţe. Mi-a luat-o apa. Şi pe mine m-a dus departe, până la poştă. Am stat acolo blocat vreo două ore, până a venit cineva să mă scoată din apă. Îi aud şi acum vocea în cap. Îmi spunea că ea o să moară. Nu am putut face nimic. Era singurul meu copil, iar acum nu mai este", spune printre lacrimi Grigore Pâslaru. Luni, Bianca, trebuia să înceapă şcoala în clasa a doua. Banca ei va fi goală.


    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    http://www.Real-Arena.com
     

    Bianca, fetiţa înghiţită de ape: «Tati, eu am să mor!»

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

    Real-Arena România :: Categorie generală :: Media şi noutăţi :: Ştiri din întreaga lume-