Steaua a inregistrat o noua victorie la scor in acest sezon Hitskin_logo Hitskin.com

MesajSubiect: Steaua a inregistrat o noua victorie la scor in acest sezon
    Steaua a inregistrat o noua victorie la scor in acest sezon EmptyDum 29 Sept 2013, 01:40

Steaua a inregistrat o noua victorie la scor in acest sezon, trecand cu 3-0 de nou-promovata Poli ACS Timisoara.

Golurile ros-albastrilor au fost reusite de Federico Piovaccari (minutul 27), Nicolae Stanciu (minutul 40 - penalty) si Adrian Popa (minutul 76).

Nicolae Stanciu a fost unul dintre cei mai buni jucatori de pe teren, reusind o pasa de gol pentru Piovaccari si sa obtina lovitura de la 11 metri, pe care a si transformat-o in gol. De asemenea, Federico Piovaccari si Adrian Popa s-au intrecut in ceea ce priveste frumusetea golurilor, golgeterul italian inscriind cu o scarita, in timp ce Popa a trimis un sut puternic de la 30 de metri, deviat in poarta de catre fostul stelist Ovidiu Petre.

In alta ordine de idei, partida cu Poli ACS Timisoara a inregistrat o premiera, elevii lui Laurentiu Reghecampf purtand, in premiera, tricouri inscriptionate cu noul sponsor principal, compania de asigurare si reasigurare City Insurance.

FC STEAUA BUCURESTI LE MULTUMESTE SUPORTERILOR PREZENTI PE STADION SAMBATA SEARA SI CARE AU INCURAJAT ECHIPA IN JOCUL CU POLI ACS TIMISOARA SI II ASTEAPTA IN NUMAR CAT MAI MARE LA JOCUL DE MARTI, CU CHELSEA, DIN UEFA CHAMPIONS LEAGUE!

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei:

FC STEAUA - POLI ACS TIMISOARA 3-0 (2-0)
    Au marcat: Piovaccari (27), Stanciu (40), Popa (76)

FC Steaua: Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Gardos, Latovlevici - Bourceanu (Pintilii '46), Filip - Iancu, Stanciu (Popa '46), Tanase (Cristea '65) - Piovaccari.

Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Poli ACS Timisoara: Nuno Claro - Nohai, Scutaru, seroni, Marovic - Ov. Petre - Barbut (Popovici '62), Gorobsov, Trandu (Belu '42), Nanu - Furtado (Boldea '69).

Antrenor: Valentin Velcea.

Cartonase galbene: Georgievski '7, Filip '33, Gardos '45+2, Tanase '51, Iancu '81 / Nohai '32 si '39, Nuno Claro '34

Cartonas rosu: Nohai '39

Arbitri: Robert Dumitru (central) - Cristian Nica, George Neacsu (asistenti) - Andrei Chivulete (rezerva)

Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.