Mesaje : 12494
    CEAHLAUL - FC STEAUA 0-2 Empty
    MesajSubiect: CEAHLAUL - FC STEAUA 0-2
    CEAHLAUL - FC STEAUA 0-2 EmptyDum 15 Dec 2013, 02:09

Steaua a reusit prima victorie in campionat dupa o luna si jumatate, scor 2-0, la Piatra Neamt si se mentine la sase puncte de liderul Astra Giurgiu.

Golurile ros-albastrilor au fost reusite de catre Adrian Popa (minutul 9) si Nicolae Stanciu (minutul 44), cei doi intrecandu-se la nivel de frumusete a executiilor. Jocul a fost la discretia ros-albastrilor, care si-au creat cel putin sase ocazii uriase de a inscrie, prin Szukala, Tanase, Popa, Stanciu sau Piovaccari.

Stelistii vor reveni duminica la Bucuresti, unde vor intra in linie dreapta cu pregatirea celor doua partide cu Astra Giurgiu. Astfel, la primul meci, de pe National Arena (miercuri, ora 20:30), sunt asteptati cat mai multi suporteri, care sa poarte echipa campioana catre o noua victorie.

Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei de la Piatra Neamt:

Au marcat: Popa (9), Stanciu (44)

Ceahlaul Piatra Neamt: Jovic - Dumitras (Popadiuc '46), Marc, Canu, Rusu - Achim (Onciu '65), Stana - Chitosca (Lucas Garcia '65), Golubovic, Gheorghiu - Constantinescu.

Antrenor: Vasile Miriuta.

Steaua: Tatarusanu - Rapa (Prepelita '46), Gardos, Szukala, Latovlevici - Pintilii (Varela '67), Bourceanu - Adi Popa, Stanciu (Chipciu '77), Tanase - Piovaccari.

Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Cartonase galbene: Marc '15, Rusu '18, Gheorghiu '35 / Rapa '36

Arbitri: Cristian Balaj (central) - Octavian sovre, Marius Nicoara (asistenti) - Florin Mazilu (rezerva)

Observatori: Adrian Ionescu, Sorin Boca.

Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.