Mesaje : 12494
    Steaua a obtinut o victorie categorica Empty
    MesajSubiect: Steaua a obtinut o victorie categorica
    Steaua a obtinut o victorie categorica EmptyMar 22 Apr 2014, 10:41

Steaua a obtinut o victorie categorica, scor 3-0, pe terenul celor de la Viitorul si s-au distantat la 9 puncte in fata celor de la Astra Giurgiu, cu sase etape inainte de incheierea sezonului.
    Iasmin Latovlevici a deschis scorul in minutul 39, cu o executie de generic, specialitatea casei, reusita, de aceasta data cu piciorul drept. Gabriel Iancu i-a urmat exemplul si l-a executat, tot cu piciorul drept, pe Balauru dupa numai un minut, din pasa excelenta a lui Chipciu. Keseru, intrat in locul lui Iancu in minutul 50, a stabilit scorul final la cateva secunde dupa intrarea in teren, cu o alta executie superba de la marginea careului de 16 metri. Interesant este faptul ca toti cei trei marcatori sunt jucatori care se bazeaza, in principal, pe piciorul stang, insa au reusit sa inscrie cu dreptul.
    De asemenea, Stadionul Concordia din Chiajna pare sa le priasca ros-albastrilor, care au punctat de 13 ori in ultimele trei partide de Liga 1 disputate acolo (6-0 si 4-1 cu Concordia, respectiv 3-0 cu Viitorul).
    Pentru Steaua urmeaza doua partide pe teren propriu, impotriva celor doua echipe din Brasov, FC si Corona, in urma carora ar putea deveni campioana Romaniei pentru a doua oara consecutiv, in conditiile in care castiga sase puncte, iar Astra si Petrolul se impiedica din nou in jocurile cu CFR Cluj si Gaz Metan, respectiv FC Botosani si Poli ACS Timisoara.
    Pana la meciul cu FC Brasov (luni, 28 aprilie, ora 20:00 - Stadionul Steaua), ros-albastrii au primit doua zile libere din partea antrenorului Laurentiu Reghecampf, urmand sa revina la antrenamente joi dimineata.
    Mai jos puteti citi caseta tehnica a partidei cu FC Viitorul:
    FC VIITORUL - FC STEAUA 0-3 (0-2)
    Au marcat: Latovlevici (39), Iancu (40), Keseru (50)
    FC Viitorul: Balauru - Moga (Mitrita '46), Mitrea, Larie, Tosca - Benzar, Daminuta (Axente '46) - Al. Lazar, Cirstocea (Manea '63), Tiru - Gavra.
    Antrenor: Bogdan Vintila.
    FC Steaua Tatarusanu - Georgievski, Varela, Szukala, Latovlevici - Prepelita, Pintilii (L. Filip '55) - Ad. Popa, Sanmartean (Stanciu '70), Iancu (Keseru '49) - Chipciu.
    Antrenor: Laurentiu Reghecampf.
    Cartonas galben: Tiru '90+1.
    Arbitri: Cristian Balaj (central) - Mircea Grigoriu, George Neacsu (asistenti) - Adrian Illyes, Mihai Amoraritei (asistenti suplimentari) - Vasile Popescu (rezerva).
    Observatori: Corneliu Fecioru, Paul Cazan.

Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.