• Real-Arena
  • Contact
  • Cash Money
  • Prezintă-te
  • Counter-Strike
  • Metin2
  • Minecraft
  • SA:MP
  • [SHOP] Steam, Gift, Cards, Items
  • Giveaway STEAM
  • AcasaAcasa  IndexIndex  Regulament  Cont Premium  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

    Distribuiţi
     

     Continuarea lui Pacific Rim, la fel de grandioasă și de spectaculoasă?

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    H4cK3R*uL
    Administrator
    H4cK3R*uL
    # Lord of Hell!#
    Mesaje : 12494
    Continuarea lui Pacific Rim, la fel de grandioasă și de spectaculoasă? Empty
    MesajSubiect: Continuarea lui Pacific Rim, la fel de grandioasă și de spectaculoasă?   
    Continuarea lui Pacific Rim, la fel de grandioasă și de spectaculoasă? I_icon_minitimeSam 05 Iul 2014, 13:16

    Cineastul Guillermo Del Toro, care rămâne în scaunul regizoral, explică de ce sequel-ul are mari șanse să atragă la fel de mult ca pelicula originală
    Studiourile Universal Pictures anunțau în urmă cu două săptămâni ca data de lansare a lui Pacific Rim 2 în Statele Unite: 7 aprilie 2017, la cârma căreia va sta tot Guillermo del Toro. Într-un interviu recent acordat WallStreetJournal.com, cineastul a arătat fanilor la ce să se aștepte de la anticipatul sequel.

    ,,Eu și [scenaristul] Zak Penn ne-am apucat deja de lucrul la continuare, și am început prin a ne întâlni cu [scenaristul] Travis Beacham acum un an și jumătate. Am analizat tot felul de idei. I-am zis lui Zak că vom face asta până vom găsi ceva care să aranjeze perfect filmul”, a povestit Del Toro.

    ,A fost greu să creăm o lume care să pară ruptă din benzile desenate, care are propria mitologie, așa că a trebuit să renunțăm la multe aspecte pentru a înghesui totul în primul film. Ca să exemplific, ar fi vorba despre ,the Drift’ [legătura, specială, neurală, prin care cei doi piloți pot controla un jaeger], care a fost un concept interesant. Un alt exemplu este portalul ce a creat o gaură în compoziția universului. Ce fel de instrumente foloseau? Am găsit apoi o idee cu adevărat interesantă. Nu vreau să stric surpriza, dar cred că la finalul celui de-al doilea film, oamenii vor afla că cele două filme sunt de sine stătătoare. Sunt diferite și sperăm să aducă pe marele ecran același spectacol grandios și atractiv.”


    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    http://www.real-arena.com
     

    Continuarea lui Pacific Rim, la fel de grandioasă și de spectaculoasă?

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

    Real-Arena România :: Categorie generală :: Cinema :: Noutăţi şi discuţii-