• Real-Arena
  • Contact
  • Cash Money
  • Prezintă-te
  • Counter-Strike
  • Metin2
  • Minecraft
  • SA:MP
  • [SHOP] Steam, Gift, Cards, Items
  • Giveaway STEAM
  • AcasaAcasa  IndexIndex  Regulament  Cont Premium  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

    Distribuiţi
     

     Scenele de luptă dintre Batman şi Superman - „deosebite”, spune un coregraf

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    H4cK3R*uL
    Administrator
    H4cK3R*uL
    # Lord of Hell!#
    Mesaje : 12494
    Scenele de luptă dintre Batman şi Superman - „deosebite”, spune un coregraf Empty
    MesajSubiect: Scenele de luptă dintre Batman şi Superman - „deosebite”, spune un coregraf   
    Scenele de luptă dintre Batman şi Superman - „deosebite”, spune un coregraf I_icon_minitimeMier 21 Ian 2015, 20:31

    Guillermo Grispo are în palmares dueluri din 300, Kick-Ass şi The Legend of Hercules
    Guillermo Grispo, unul dintre coregrafii lui Batman V Superman: Dawn of Justice - în al cărui palmares intră confruntări din 300, Kick-Ass şi The Legend of Hercules – a declarat că luptele dintre Cavalerul Negru şi Omul de Oţel vor fi cu totul diferite de ce am văzut până acum. Iată ce a declarat acesta, într-un interviu acordat publicaţiei Los Andes Diario.

    „Se crede că Batman nu are nicio şansă, ca Superman îl va strivi ca pe un gândac. Dar când veţi vedea filmul, şi cum a fost imaginat totul, veţi vedea că există o explicaţie foarte inteligentă referitoare la necesitatea unui duel corp la corp, deşi pare că acest lucru este în dezavantajul lui Batman”.

    „De această dată însă Batman va lupta aşa cum am visat eu dintotdeauna că o va face. Este un personaj atât de bine pregătit în arte marţiale, încât poţi face cu el tot ceea ce doreşti în materie de lupte, însă cineaştii nu profită de obicei de toată aria acestei abilităţi. Chiar şi ultimele filme, ale lui Nolan, scenele de acţiune nu sunt prea grozave din punct de vedere tehnic, al artelor marţiale, al modului de filmare, al coreografiei şi al mişcărilor de cameră”.

    În opinia lui Grispo, experienţa anterioară a lui Zack Snyder în ceea ce priveşte filmele de acţiune va face ca Dawn of Justice să arate diferit de trilogia Batman a lui Christopher Nolan.

    „Nu mă înţelegeţi greşit, Nolan este grozav, jos pălăria în faţa lui…, însă cred că nu a acordat suficientă atenţie luptelor. Acesta este genul de detaliu pe care Zack, care este el însuşi o persoană bine făcută şi care ţine la condiţia fizică, adoră să îl pregătească. Cred că este o mare diferenţă între aceste lupte ale lui Batman şi cele din filmele anterioare”, a mai spus coreograful.

    Batman V Superman: Dawn of Justice, cu Henry Cavill şi Ben Affleck în rolurile centrale, se lansează în România pe 25 martie.


    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    http://www.real-arena.com
     

    Scenele de luptă dintre Batman şi Superman - „deosebite”, spune un coregraf

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

    Real-Arena România :: Categorie generală :: Cinema :: Noutăţi şi discuţii-