Gerrard şi-a luat adio de la fanii lui Liverpool. Primele reacţii ale englezului după ultimul meci disputat pe Anfield Hitskin_logo Hitskin.com

Aceasta este o previzualizare a unei teme de pe site-ul Hitskin.com
Instaleaza o temaInapoi la fisa temei

  • Real-Arena
  • Contact
  • Cash Money
  • Prezintă-te
  • Counter-Strike
  • Metin2
  • Minecraft
  • SA:MP
  • [SHOP] Steam, Gift, Cards, Items
  • Giveaway STEAM
  • AcasaIndexRegulamentCont PremiumUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

    Distribuiţi
     

     Gerrard şi-a luat adio de la fanii lui Liverpool. Primele reacţii ale englezului după ultimul meci disputat pe Anfield

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
    AutorMesaj
    H4cK3R*uL
    Administrator
    H4cK3R*uL
    # Lord of Hell!#
    Mesaje : 12494
    Gerrard şi-a luat adio de la fanii lui Liverpool. Primele reacţii ale englezului după ultimul meci disputat pe Anfield Empty
    MesajSubiect: Gerrard şi-a luat adio de la fanii lui Liverpool. Primele reacţii ale englezului după ultimul meci disputat pe Anfield   
    Gerrard şi-a luat adio de la fanii lui Liverpool. Primele reacţii ale englezului după ultimul meci disputat pe Anfield EmptyDum 17 Mai 2015, 10:11

    Înainte de startul jocului cu Crystal Palace, Steven Gerrard a intrat pe teren însoţit de cele trei fiice ale sale: Lilly-Ella (11 ani), Lexie (9 ani) şi Lourdes (3 ani). Colegii săi de echipă şi jucătorii echipei Crystal Palace l-au onorat formând un culoar prin care fotbalistul a trecut, iar suporterii i-au scandat numele. Publicul a afişat în tribune cuvântul "Captain" format din mii de cartonaşe, precum şi "S8G" (iniţialele fotbalistului şi numărul său de pe tricou).

    Fotbalistul englez a vorbit la finalul partidei despre emoţiile care l-au încercat în acest ultim meci disputat pe Anfield Road.

    "M-am simţit foarte ciudat. M-am ferit de acest moment, pentru că ştiu cât de mult îmi va lipsi clubul. M-am bucurat de fiecare minut petrecut aici şi sunt devastat că nu voi apuca să mai joc în faţa acestor suporteri minunaţi. Aş vrea să mulţumesc tuturor celor care au făcut parte din acest club în ultimii 17 ani, dar şi coechipierilor mei şi celor alături de care am jucat de-a lungul timpului. Ei m-au transformat în jucătorul care sunt astăzi. Trebuie să vă las, înainte să curgă lacrimile, dar trebuie să vă spun vouă, fanilor: am evoluat în faţa celor mai tari galerii din lume, dar voi sunteţi cei mai buni", a spus Gerrard după meci.

    Gerrard a precizat că nu poate alege un singur moment care l-a marcat la echipa din Liverpool, însă a rememorat momentul în care a evoluat pentru prima dată pentru echipa ”cormoranilor”.

    "E greu de ales. Dar nu voi uita momentul în care am intrat prima dată pe teren. Prima dată când joci pentru Liverpool reprezintă un vis îndeplinit. Restul a fost un bonus pentru mine. Sper că mă voi bucura de fotbal şi în anii următori şi poate într-o zi mă voi întoarce aici. Iubesc jocul, vreau să fac parte din el", a mai spus Gerrard.

    După 17 ani şi peste 700 de meciuri, Gerrard a jucat sâmbătă pentru ultima oară pentru Liverpool pe Anfield. În ultima etapă a campionatului Angliei, Liverpool va juca în deplasare, cu Stoke City.

    În ianuarie, Gerrard a anunţat că nu-şi va prelungi contractul cu Liverpool, care expiră în luna iunie. El a câştigat cu Liverpool Liga Campionilor în 2005, Cupa UEFA în 2001, Cupa Angliei în 2001 şi 2006 şi Cupa Ligii Angliei în 2001, 2003 şi 2012.

    Liverpool a fost învinsă, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, de echipa Crystal Palace, într-un meci din campionatul Angliei, ultimul pe arena Anfield pentru emblematicul căpitan al gazdelor, Steven Gerrard. Golurile învingătorilor au fost marcate de Puncheon '43, Zaha '60 şi Murray '90+1. Pentru Liverpool a înscris Lallana, în minutul 26.


    Ai o comunitate, dar te-ai saturat de probleme? Vino pe Real-Arena.
    Sus In jos
    http://www.real-arena.com
     

    Gerrard şi-a luat adio de la fanii lui Liverpool. Primele reacţii ale englezului după ultimul meci disputat pe Anfield

    Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
    Pagina 1 din 1

    Real-Arena România :: Categorie generală :: Media şi noutăţi :: Sport-